Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < W oczekiwaniu na kanonizację ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Informacje i wydarzenia

W oczekiwaniu na kanonizację

Żyjemy niewątpliwie w czasach, w których możemy od Jana Pawła II nauczyć się, czym jest świętość. To wielka łaska, szczególnie dla tych, którzy usłyszeli po raz pierwszy, że Polak został papieżem, dla tych, którzy mogli go zobaczyć, słuchać jego słów na pielgrzymkach, podczas Światowych Dni Młodzieży, czy nawet odwiedzając Rzym, uczestniczyć w jego audiencjach. Każda z tych osób pamięta ten dreszcz, kiedy Ojciec Święty przejeżdżał w pobliżu swoim papamobile. Biła od niego jakaś wyjątkowa moc, której nie sposób wytłumaczyć.

Papież przez swój pontyfikat nauczył nas wiele. Zrozumieliśmy, jak należy rozmawiać z przedstawicielami innych religii, jak szanować nawet swoich prześladowców, jak cierpieć, jak się modlić. Wystarczyło być dobrym obserwatorem, ale Papież zostawił nam też swoje wskazówki na piśmie. Jego encykliki napominają, pouczają, zastanawiają.

Mieliśmy go tak blisko, a na ile byliśmy w stanie go przyjąć? Czuliśmy, że jest taki zwyczajny, a jednocześnie taki inny, taki święty. Stąd tłum na placu Św. Piotra w czasie pogrzebu Ojca Świętego skandował :„Natychmiast Święty”. Dla nas już był Święty. Zaznaczył to nawet Kard. Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, mówiąc : „Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie domu Ojca, patrzy na nas i nam błogosławi”.

Kanonizacja Jana Pawła II to wielkie święto każdego Polaka, dlatego w Gimnazjum nr 1 w Reszlu odliczamy do niej dni.

Zaczęliśmy od 100. Chcemy w ten sposób uczcić naszego wielkiego rodaka i nauczyć się świętości. Nie chcąc, żeby to była tylko pusta wystawka, postanowiliśmy poprzeć to czynem i włączyć się do akcji: „Adopcja na odległość”. W myśl słów Jana Pawła II: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”, zorganizowaliśmy zbiórkę, aby dać szansę nauki dziecku z krajów Trzeciego Świata.

„Błogosławiony Janie Pawle Wielki, niech za Twe życie Bogu będą dzięki”.

opublikowano: 2014-04-01, © Iwona Michalska,

dodaj komentarz

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. Iwona Michalska
fot. Iwona Michalska
fot. Iwona Michalska
fot. Iwona Michalska
fot. Iwona Michalska