Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum ⁄

Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum

25 czerwca 2010 r. uroczystym apelem uczniowie naszego gimnazjum zakończyli rok szkolny 2009/2010. W uroczystości wzięli udział: Pani Alicja Szarzyńska z Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, Pani Małgorzata Żoch – Kierownik Gminnej Administracji Szkół i Sportu w Reszlu, Pan Janusz Kozoń – Zastępca Burmistrza Miasta Reszel oraz Pan Tadeusz Żegis – Przewodniczący Rady Miasta Reszel.

Po wprowadzeniu sztandaru i przekazaniu go uczniom klas drugich, nastąpiło wciągnięcie „ Zielonej Flagi” – symbolu - wyróżnienia, które otrzymało Gimnazjum nr 1 w Reszlu za podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców wtórnych.

Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Wykaz uczniów z najlepszą średnią w kategorii oceny roczne:

Klasy I:

• Kaczmarczyk Mateusz – 5,00
  • Kułakowska Katarzyna – 4,88
  • Węglarska Halina – 4,88

Najlepsze średnie ocen rocznych ze wszystkich przedmiotów i jednocześnie najwyższą frekwencję osiągnęły w swoich kategoriach wiekowych następujące klasy:

• 3,88 – klasa III a
  • 3,71 – klasa II a
  • 3, 74 – klasa I d

Nagrodę za najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego odebrała uczennica klasy III a – Dominika Piskosz, nagrodę ZNP – uczennica klasy III d – Katarzyna Kułakowska.

Nagrody za osiągnięcia sportowe wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego.

Po odczytaniu pożegnalnych przemówień, złożeniu ślubowania przez przedstawicieli klas trzecich, wszyscy zebrani po raz kolejny obejrzeli poloneza w wykonaniu tegorocznych absolwentów.

Rok szkolny 2009/2010 dobiegł końca. Młodzieży życzymy miłych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

opublikowano: 2010-07-01, © Agnieszka Żyła,