Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Ekozespoły - inne < Wywiad z Burmistrzem Reszla ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Ekozespoły - inne

Wywiad z Burmistrzem Reszla

Wiele się mówi o naszym miasteczku, czasami dobrze czasami źle. Ale nikt nie powinien mówić, że Reszel jest brzydkim miastem, miastem w którym nic się nie dzieje. No cóż, jest trochę zaniedbanym, ale na pewno z perspektywą rozwoju. Czy coś się zmieni w Reszlu, jakie są najbliższe plany zagospodarowania, również w aspekcie ekologicznym - o to i nie tylko zapytałyśmy Zdzisława Szypulskiego, Burmistrza Reszla.

21 maja 2007 r. udałyśmy się do Urzędu Gminy w Reszlu na spotkanie z Burmistrzem. Rozmowa przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze. Okazało się, że Pan Zdzisław Szypulski jest otwarty na propozycje, szczególnie rozsądnego zagospodarowania czasu wolnego dla reszelskiej młodzieży. "Jeżeli chodzi o młodzież ja zawsze czekam na jakiś pomysł. Ja jestem już trochę starszą młodzieżą, więc czekam na pomysły młodych ludzi, żeby przyszli tutaj do mnie i coś zaproponowali" - powiedział Burmistrz.

Władze reszelskie myślą o stworzeniu ścieżki rowerowej. Dowiedziałyśmy, że "są takie propozycje, np. po starym nasypie kolejowym. Były również plany nad stworzeniem takiej dużej trasy rowerowej na terenie całego powiatu, ale na razie zostały odłożone." W trakcie rozmowy zapytałyśmy również o remont nawierzchni dróg, chodników, hotelowej, starej plebanii. Więcej posłuchaj w wywiadzie.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za czas poświęcony ekozespołowi i mamy nadzieję na spotkanie w najbliższej przyszłości, aby porozmawiać o tym, jak przebiega realizacja planów.

Wywiad

Prosimy o chwilę cierpliwości zanim wczyta się plik dźwiękowy. Czas oczekiwania jest uzależniony od szybkości Twojego łącza.

Wywiad przeprowadziły: Martyna Janiszewska, Daria Domaradzka, Dominika Leśniak (Koło Ekologiczne "Ekozespoły")

opublikowano: 2007-06-01, © Daria Domaradzka,

dodaj komentarz

Komentarze

wygląda na to, że gmina nic nie może a poza tym nie w tym budżecie...

2007-06-01 00:00:00, kiki zameryki

Nie zawsze można zrobić wszystko od razu,mimo dobrych chęci. Ale plany są i to już należy docenić. Nie krytykujmy innych, bo sami też możemy zacząć się angażować. W końcu to nasze miasto.

2007-06-01 00:00:00, Elżbieta Majcher

Plaża miejska powinna być bezpłatna gmina ma budżet i może opłacać co potrzeba a nie ktoś stoi przed wjazdem i pobiera opłatę dlatego większość jeździ na dzikie plaże.

2007-06-10 00:00:00, M D

fot. Koło Ekologiczne Ekozespoły
fot. Koło Ekologiczne Ekozespoły
fot. Koło Ekologiczne Ekozespoły