Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Warsztaty ekologiczne w reszelskim gimnazjum ⁄

Warsztaty ekologiczne w reszelskim gimnazjum

25 października 2011 r. klasa I b uczestniczyła w warsztatach ekologicznych nt. „Ogrody wiejskie oraz wybrane założenia pałacowo- parkowo – folwarczne Warmii i Mazur”.

W pierwszej fazie zajęć uczniowie poznawali terminologię związaną z realizacją tematu, obejrzeli prezentację multimedialną. Następnie na specjalnych matach sami mieli okazję projektować tereny zielone wokół budynków mieszkalnych czy pałacowych. Niewątpliwie atrakcją zajęć była samodzielna budowa chaty wiejskiej. Uczniowie wycinali i kleili budynki oraz projektowali wokół nich obszary zielone.

Druga faza zajęć odbyła się w terenie. Uczniowie wraz z wychowawcą i nauczycielem geografii pojechali do pałacu w Łężanach. Tam mieli okazję posłuchać, jak o historii pałacu opowiada Pan Derdoń, zarządca terenu pałacowego i pracownik UWM w Olsztynie.

Zajęcia prowadzili przedstawiciele Muzeum Budownictwa Ludowego z Olsztynka na czele z Panią Partycją Mackiewicz.

Serdecznie dziękuję w imieniu uczestników zajęć
Elżbieta Majcher

opublikowano: 2011-11-07, © Elżbieta Majcher.,