Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Szkolne wybory prezydenckie ⁄

Szkolne wybory prezydenckie

Stało się już tradycją w naszym gimnazjum zaangażowanie szkolnej młodzieży w najważniejsze wydarzenia o charakterze lokalnym i krajowym. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wybory parlamentarne i prezydenckie pod hasłem „Młodzi głosują”. Spośród uczniów wyłoniono komisję wyborczą, która zgodnie z obowiązującymi zasadami przygotowała lokal wyborczy i niezbędną dokumentację.

W piątek – 18 czerwca od pierwszej przerwy lekcyjnej chętni wyborcy mogli oddać głos na jednego z dziesięciu kandydatów. Udział w wyborach wzięło 181 uczniów. Oddano 179 ważnych głosów. Po przeliczeniu wszystkich głosów, komisja wyborcza ogłosiła wyniki. Uczniowie w swoim głosowaniu zdecydowali o kolejności miejsc kandydatów na prezydenta:

1. Bronisław Komorowski – 39,10%
  2. Grzegorz Napieralski – 23,45%
  3. Jarosław Kaczyński – 14,52%
  4. Janusz Korwin Mikke – 11,17%
  5. Andrzej Olechowski – 4,46%
  6. Waldemar Pawlak – 4,46%
  7. Andrzej Lepper – 1,62%
  8. Marek Jurek – 1,11%
  9. Kornel Morawiecki – 0%
  10. Bogusław Ziętek – 0%

Rozumienie wagi problemów lokalnych i krajowych przez młodzież szkolną daje wielką nadzieję na budowanie w niedalekiej przyszłości aktywnego społeczeństwa obywatelskiego.

Organizator akcji wyborczej Renata Michalak

opublikowano: 2010-06-25, © Renata Michalak,