Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Spotkanie terapeutyczno – edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej ⁄

Spotkanie terapeutyczno – edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej

1 XII 2016 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w spotkaniu terapeutyczno – edukacyjnym z p. Danielem Sapińskim, terapeutą na co dzień pracującym z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz substancji psychoaktywnych. Pan Sapiński prowadzi również zajęcia korekcyjno – edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie, jest wsparciem dla tych, którzy doświadczają przemocy, prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dla rodzin osób uzależnionych.

Terapeuta wyjaśnił, czym jest uzależnienie, następnie prosił uczniów o czujność i reakcję w momencie, gdy zauważą, że problem uzależnienia dotyczy ich koleżanek i kolegów.

Zachęcał również młodzież do realizacji swoich zainteresowań, hobby i „zarażania” tymi działaniami rówieśników. Osoby, które mają cel, zajęcie, zainteresowania, nie potrzebują sięgać po np.: środki psychoaktywne.

Na koniec spotkania klasa zapoznała się z tytułami książek dotyczących uzależnień, chętni wypożyczyli sobie lektury do przeczytania.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za zaproszenie na spotkanie, natomiast p. Danielowi Sapińskiemu za bardzo ciekawy wykład na temat uzależnień.

opublikowano: 2016-12-01, © Agnieszka Żyła,