Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Zakupy i żywność < Smacznie i zdrowo, ale i pracowicie... ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Zakupy i żywność

Smacznie i zdrowo, ale i pracowicie...

W bieżącym tygodniu Ekozespoły z Gimnazjum przygotowują się do prezentacji potraw w ramach międzyszkolnego konkursu "Smacznie i zdrowo", który zostanie rozstrzygnięty podczas Reszelskiego Święta Niezapominajki już 19 maja 2007 r.

Opracowujemy zatem nowatorskie przepisy, udoskonalamy przepisy naszych babć i mam, poszukujemy ciekawych i zdrowych potraw. Razem z nami przygotowaniami do prezentacji naszego szkolnego stoiska zajmuje się drugie koło ekologiczne prowadzone przez p. Halinę Kowalik.

Międzyszkolny konkurs polega na przygotowaniu przez placówkę co najmniej 6- ciu potraw z tzw. "zdrowej żywności" wraz z przepisami ich przygotowania. Oceny dokona niezależna komisja konkursowa, tzn. składająca się z osób niezwiązanych bezpośrednio z placówkami biorącymi udział w konkursie. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

opublikowano: 2007-05-07, © Elżbieta Majcher.,

dodaj komentarz

fot. Elżbieta Majcher.
Ekozespoły mają już doświadczenie w przygotowywaniu smacznych potraw ze zdrowej żywności. Zaprezentowały się w zeszłym roku na szkolnym konkursie "Nasze potrawy ze zdrowej żywności".