Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Romantyczni, czyli opowieść o Adamie i Maryli ⁄

Romantyczni, czyli opowieść o Adamie i Maryli

Dzięki Polskiej Scenie Edukacji 24 października nasi uczniowie mogli zobaczyć bardzo ciekawy spektakl przybliżający sylwetkę patrona reszelskiego gimnazjum, Adama Mickiewicza.

Była to niezwykła biograficzna opowieść o gimnazjalnych latach naszego wieszcza narodowego. Przedstawienie pozwoliło zapoznać się z faktami z gimnazjalnych i studenckich lat autora „Pana Tadeusza”, przyjrzeć się temu , co stanowiło o codziennych smutkach, radościach, niewinnych miłościach, młodzieńczych cierpieniach poety. Po raz kolejny wszyscy starali się zrozumieć, dlaczego nie doszło do skutku małżeństwo Mickiewicza z miłością jego życia, Marylą Wereszczakówną. Dowiedzieliśmy się również, jakim uczniem był poeta.

Biograficzną opowieść urozmaiciły mistrzowsko wykonane sceniczne prezentacje młodzieńczych utworów Mickiewicza. Usłyszeliśmy między innymi „Panią Twardowską” oraz „Powrót Taty”. Recytacji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina.

Był to bardzo dynamiczny, pełen humoru, przykuwający uwagę od pierwszej do ostatniej minuty spektakl.

opublikowano: 2012-10-27, © Agnieszka Żyła,