Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Reszelskie Gimnazjum nr 1 znów wśród najlepszych! ⁄

Reszelskie Gimnazjum nr 1 znów wśród najlepszych!

W dniu 19 maja 2009 w Nadleśnictwie Kudypy odbyła się konferencja podsumowująca wojewódzki konkurs pod hasłem: „Piękno lasów Warmii i Mazur”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty a jego organizatorem był Zespół Szkół Budowlanych w Olsztynie.

Na konferencję z Gimnazjum nr 1 w Reszlu zostali zaproszeni uczniowie - laureaci tego konkursu wraz ze swymi opiekunami Panią Anną Szewczyk i Panią Elżbietą Majcher. Do Kudyp udała się grupa 6 uczniów pod opieką Pani Barbary Maciukiewicz.

W przepięknej scenerii kudypskiego Arboretum (leśnego ogrodu botanicznego) wręczane były nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu. Na miejscu okazało się, że nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki:

1.Kategoria prac plastycznych:

• I miejsceDamian Walasiński - klasa IIId
  • II miejsceUrszula Samonek – klasa Iic
  • III miejsceAleksandra Kijewicz – klasa IIIe

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały uczennice:

Wiktoria Baten – klasa Ia Justyna Janowicz – klasa Ia Aleksandra Rybacka – klasa IIIc

2.Kategoria fotografia:

Wyróżnienie

• Katarzyna Grzyb – klasa Ic

Ponadto w konkursie zgłosili swoje prace uczniowie:

W kategorii prac plastycznych:

• Julia Klucewicz – klasa IId
  • Agnieszka Żurawek – klasa IIa
  • Aleksandra Bogdanowicz – klasa Ia
  • Michał Niemczak – klasa Iic

W kategorii fotografia:

• Katarzyna Piątkiewicz – klasa IIIb
  • Marta Pastuszczak – klasa IIIb
  • Mateusz Połubiński – klasa IIIb
  • Agata Gerwatowska – klasa IIIc
  • Szymon Zając – klasa IIIe
  • Karol Światłowski – klasa IIIe
  • Joanna Parakiewicz – klasa IIb

Laureaci konkursu otrzymując dyplomy i nagrody odbierali gratulacje i wyrazy uznania od Pani Kurator, od Pani Kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie, od Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie oraz od kierownictwa Nadleśnictwa i Arboretum w Kudypach.

Serdeczne podziękowania za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie a także za pomoc tym uczniom w przygotowaniu prac konkursowych otrzymali również nauczyciele. Organizatorzy konkursu w przypadku naszej szkoły przekazali dyplomy dla Pani Anny Szewczyk, Pani Elżbiety Majcher i Pani Barbary Maciukiewicz, opiekunek uczniów – uczestników konkursu.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do spożycia prawdziwego „myśliwskiego” bigosu, co stanowiło dodatkową atrakcję tego spotkania a także przyczyniło się do integracji grup młodzieży z kilku szkół naszego województwa.

W imieniu Pana Dyrektora i Rady Pedagogicznej serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom i ich opiekunom za reprezentowanie naszej szkoły na forum województwa oraz życzę jeszcze wielu sukcesów.

opublikowano: 2009-05-25, © Barbara Maciukiewicz,