Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Młodzież otwarta na kulturę < REKRUTACJA MŁODZIEŻY DO REALIZACJI DRUGIEJ CZĘŚCI PROJEKTU „MŁODZIEŻ OTWARTA NA KULTURĘ” ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Młodzież otwarta na kulturę

REKRUTACJA MŁODZIEŻY DO REALIZACJI DRUGIEJ CZĘŚCI PROJEKTU „MŁODZIEŻ OTWARTA NA KULTURĘ”

W pierwszym tygodniu września 2009r. w Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu ogłoszono, że 10 września odbędzie się nabór młodzieży do realizacji drugiej części projektu „Młodzież otwarta na kulturę” w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki finansowanego przez Unię Europejską. Prowadzący podjęli decyzję o uzupełnieniu grupy ze względu na ukończenie gimnazjum przez uczniów klas trzecich w czerwcu 2009 roku.

Uczniowie zgłaszający chęć udziału w projekcie zostali poinformowani o jego założeniach i celach.

Dnia 10 września w godzinach popołudniowych odbyła się rekrutacja uczniów chętnych do udziału w zajęciach.

Zgłosiło się 18 chętnych z klas I – III, zarówno dojeżdżających jak i miejscowych. Komisja w składzie:

  • Pani Anna Szewczyk – nauczyciel muzyki i plastyki
  • Pani Małgorzata Gajo – nauczyciel języka polskiego
  • Pani Elżbieta Ziółek – nauczyciel języka polskiego

przyjęła następujące kryteria naboru:

  • kreatywność/ pomysłowość
  • chęć pracy w zespole
  • zainteresowania teatrem, sztuką
  • potrzebę pożytecznego spędzania czasu po lekcjach.

Uczniowie prezentowali przygotowane przez siebie scenki rodzajowe, taniec, piosenki, recytowali wiersze.

Oprócz prezentacji, uczniowie motywowali swoją chęć udziału w realizacji projektu, przekonując komisję o potrzebie uczestniczenia w zajęciach teatralno – aktorskich, w celu uzupełniania i podnoszenia poziomu wiedzy zdobywanej na lekcjach.

Do projektu przyjęto następujących uczniów:

  1. Justyna Pupecka kl. IIIb
  2. Joanna Zając kl. Id
  3. Ilona Pierożek kl. Id
  4. Wojciech Ciarka kl. Ia
  5. Marcin Kozon kl. Ia
  6. Sebastian Pawlak kl. IIIa
  7. Karol Dejnak kl. Ic
  8. Przemysław Pawlak kl. Ia
  9. Alicja Chamik kl. IIa
  10. Jędrzej Borejko kl. Id
  11. Michał Ślizak kl. Id
  12. Halina Węglarska kl. IIIa
  13. Gabriela Gizińska kl. IIIa
  14. Paulina Siłkowska kl. IIIa

Opracowanie: A. Szewczyk, M. Gajo, E. Ziółek.

opublikowano: 2009-10-21, © Małgorzata Gajo,

dodaj komentarz

ostatnie artykuły z tego działu: