Jesteś tu: strona główna < Ekozespoły - inne < PREKURSORZY WIOSENNEGO SPRZ?TANIA ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Ekozespoły - inne

PREKURSORZY WIOSENNEGO SPRZ?TANIA

24 KWIETNIA 2007 r. członkowie szkolnego koła ekologicznego "Ekozespoły" pod opieką E. Majcher wyruszyli w teren z workami i rękawicami w celu uprzątnięcia śmieci w najbliższym środowisku.

Dziewczęta zapoczątkowały tym samym szkolną akcję wiosennego sprzątania Warmii i Mazur w której wzięli udział 27 kwietnia uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z nauczycielami.

"Przeraziła nas ilość śmieci, jaka zalega w przydrożnych rowach, w miejscach, gdzie codziennie przechodzi wielu ludzi. Jak można być tak bezmyślnym i zaśmiecać jeden drugiemu własne miejsce zamieszkania, własne środowisko" - powiedziała Daria Domaradzka.

Inna uczennica dodała: "Ciekawe, czy ludzie w domach też tak rzucają śmieci wokół siebie, to straszne, że jesteśmy takimi brudasami". I rzeczywiście śmieci było tak dużo, że zabrakło nam worków, by je pozbierać. Ludzie wyrzucają wszystko i wszędzie. Mimo, że nieopodal stoją pojemniki na śmieci!!!

Na początku maja ponownie koło rusza w teren, by posprzątać najbliższe tereny i dać przykład innym - dorosłym i dzieciom, że o środowisko należy dbać, nie tylko to własne w zasięgu ręki.

opublikowano: 2007-04-28, © Elżbieta Majcher.,