Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < PIELGRZYMKA RESZELSKICH GIMNAZJALISTÓW ⁄

PIELGRZYMKA RESZELSKICH GIMNAZJALISTÓW

„Każde ludzkie zadanie, aby osiągnęło swój cel, musi znaleźć oparcie w modlitwie.”
Jan Paweł II

26 kwietnia 2010 r. spod Gimnazjum nr 1 w Reszlu wyruszyła w pielgrzymce do Św. Lipki 75-cioosobowa grupa uczniów klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami. Uczniowie szli i modlili się w intencji „dobrze zdanych egzaminów gimnazjalnych”, które rozpoczynają się jutro, 27 kwietnia o godz. 9.00 i będą trwały przez 3 dni.

Około godziny 10-tej dotarliśmy pod Bazylikę mniejszą, gdzie spotkaliśmy się z księdzem, który pobłogosławił naszą grupę. Następnie udaliśmy się na mszę świętą do kościoła. Ksiądz podczas kazania zwrócił uwagę młodzieży na najważniejsze pierwsze wybory, odpowiedzialne decyzje, które będą przynosić żniwo w przyszłości – wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Mówił też o podążaniu drogą prawdy i nawrócenia.

Na koniec mszy św. uczniowie otrzymali specjalne błogosławieństwo przed czekającymi ich egzaminami. Po mszy udaliśmy się na przygotowane ognisko, gdzie uczniowie mogli upiec kiełbaski. Posileni wróciliśmy do Reszla.

opublikowano: 2010-04-27, © Elżbieta Majcher.,