Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Owady na działce i …w Miejskiej Bibliotece w Reszlu ⁄

Owady na działce i …w Miejskiej Bibliotece w Reszlu

20 września 2011 r. uczniowie klasy I b gimnazjum udali się do Miejskiej Biblioteki, aby wysłuchać wykładu pt. „Owady na działce” autorstwa Pana dr Wojciecha Słomki.

Wykład dostarczył nam wielu ciekawych informacji na temat życia i zwyczajów owadów bytujących na naszych działkach. Okazało się, że na działce możemy spotkać zarówno organizmy pożyteczne, chronione, jak i szkodniki oraz drapieżniki - one wszystkie mają jakąś swoją misję do spełnienia.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego przez naszą bibliotekę „Z ekologią w tle”.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali gadżety reklamujące sieć miast cittaslow a Reszel jest przecież jednym z nich.

opublikowano: 2011-09-23, © Elżbieta Majcher.,