Jesteś tu: strona główna < Odpady < Odpadowej edukacji nigdy do??! ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Odpady

Odpadowej edukacji nigdy do??!

Wiele razy mówi się o segregacji odpadów, o jej zasadach, ale ile by się nie mówiło, to okazuje się, że jeszcze wciąż za mało. Nie segregujemy śmieci jako społeczeństwo albo robimy to z marnymi skutkami.

W naszym gimnazjum od wielu lat prowadzi się zajęcia poświęcone zasadom segregacji odpadów. Robią to nasi nauczyciele, jak również inni zaproszeni z zewnątrz specjaliści. Kilkakrotnie zajęcia prowadził Pan Wojciech Ogłuszka, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Reszlu.

22 stycznia 2007 r. Ekozespoły wzięły udział w lekcji prowadzonej przez naszego opiekuna, p. E. Majcher. Zajęcia prowadzone były aktywizującą metodą nauczania z wykorzystaniem gry dydaktycznej dylematy. Uczniowie pracowali w grupach. Każda grupa losowała kartkę z problemami ekologicznymi. Zastanawiała się nad wyborem optymalnej, najlepszej odpowiedzi, rozwiązania problemu a następnie lider grupy prezentował wybrany pomysł na forum.

Uczniowie uczyli się dyskutować, zabierać głos, podejmować decyzje. Było to dobra lekcja ścierania się różnych poglądów, ale dochodziliśmy w każdym przypadku do kompromisu.

opublikowano: 2007-01-28, © Martyna Janiszewska,