Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego ⁄

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego

8 grudnia 2015 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w „żywej lekcji historii”.

Aktorzy z Arkony, agencji widowisk historycznych zaprezentowali lekcję „ Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli podróż przez Polskę pierwszych Piastów”.

Spektakl obejmował informacje dotyczące kultury duchowej i materialnej dawnych Słowian.

Aktorzy przybliżyli okres pomiędzy rokiem 965 a 1138.

Program przedstawienia zawierał scenki historyczne z pokazami walk wojów średniowiecznych, przypomnienie najważniejszych informacji z okresu wczesnego średniowiecza.

Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami przedmiotów używanych w tamtym okresie.

Najbardziej zaangażowani gimnazjaliści w nagrodę mogli sobie wybić repliki średniowiecznych denarów.

opublikowano: 2015-12-16, © Magdalena Baranowska,