Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Obchody Święta Niepodległości w gimnazjum ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Informacje i wydarzenia

Obchody Święta Niepodległości w gimnazjum

9 listopada uczciliśmy przypadające dwa dni później Święto Odzyskania Niepodległości. Dziewięćdziesiąta czwarta rocznica pamiętnego 11 listopada 1918 roku była okazją do spotkania się na apelu.

Nasza uroczystość rozpoczęła się od prezentacji krótkiego filmu ukazującego animowaną historię Polski. Film zrobił wrażenie, co nie dziwi, gdyż jest autorstwa polskiego kandydata do Oscara – Tomasza Bagińskiego.

Po filmie usłyszeliśmy historię dążenia Polski do niepodległości ukazaną w wierszach, a także w pieśniach patriotycznych, które pokrzepiały naszych rodaków w walce.

Zakończeniem tej części był utwór „Polska Madonna” z repertuaru Maryli Rodowicz, który jest optymistycznym opisem drogiej nam Ojczyzny.

Na zakończenie apelu dyrektor gimnazjum pan Edward Szmul podziękował młodzieży biorącej udział w apelu oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali. Pan dyrektor nawiązał w swoich słowach do hymnu narodowego śpiewanego podczas każdej uroczystości, także szkolnej. Podkreślił jego znaczenie i zachęcał do radosnego oraz pełnego dumy śpiewania go. Najważniejsze święto narodowe Polski już w najbliższą niedzielę – postarajmy się pamiętać o ludziach, którzy oddali życie, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie, ale też o radości płynącej z faktu niepodległości.

opublikowano: 2012-11-12, © Mateusz Rutynowski,

dodaj komentarz

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła