Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Obchody Narodowego Święta Niepodległości w reszelskim gimnazjum ⁄

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w reszelskim gimnazjum

11 listopada 2013 r. przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W Gimnazjum nr 1 w Reszlu ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy 8 listopada.

Grupa uczniów z klas: II b, II c i III b pod kierunkiem pań: R. Michalak, I. Michalskiej, D. Ruszczyńskiej i J. Uglarenko przygotowała na tę okazję montaż słowno – muzyczny.

Na tle pieśni, które towarzyszyły Polakom w ważnych chwilach, uczniowie zaprezentowali skrót wydarzeń historycznych wyznaczających drogę do niepodległości oraz przypomnieli piękne wiersze patriotyczne. Akademia została przyjęta bardzo entuzjastycznie. Świadczył o tym wyraz zadumy i powaga na twarzach obecnych.

opublikowano: 2013-11-12, © Agnieszka Żyła,