Jesteś tu: strona główna < Ekozespoły - sukcesy < Nagroda G??wna dla ko?a ekologicznego „Ekozespo?y” ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Ekozespoły - sukcesy

Nagroda G??wna dla ko?a ekologicznego „Ekozespo?y”

17 grudnia 2007 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu „Koła Przyjaciół Natury”, organizowanego w ramach europejskiego projektu „Natura 2000”.

Gospodarzem i głównym organizatorem konferencji była Alicja Szarzyńska, kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Olsztynie.

W konferencji uczestniczyli: Jolanta Gregorczuk - Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Krystyna Ziemak - starszy wizytator Kuratorium Oświaty, Letycja Karuzo - Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zaproszeni nauczyciele i uczniowie z placówek nagrodzonych i wyróżnionych. Wybrane szkolne koła natury przedstawiły swoje działania, które podejmowane były od marca do października 2007 r.

Wśród tych kół było również koło z Gimnazjum nr 1 w Reszlu. Dziewczęta (Aleksandra Niemczak, Jolanta Pieniak i Hanna Domaradzka) zaprezentowały zebranym efekty realizacji 3 zadań konkursowych w formie prezentacji multimedialnej.

Koło za swoją pracę otrzymało nagrodę główną (aparat cyfrowy) a szkole przyznano pamiątkowy plat. Fundatorami nagród byli: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. – Gazownia Olsztyńska.

Na konkurs wpłynęło 49 prac dokumentujących podjęte działania w ramach „Kół Przyjaciół Natury”. Ogółem udział wzięło 921 uczniów i 62 nauczycieli z województwa warmińsko- mazurskiego.

W realizacji zadań konkursowych uczestniczyli, oprócz wymienionych powyżej dziewcząt z naszego gimnazjum: Daria Domaradzka i Anna Grodecka.

Dziękuję wszystkim Realizatorom projektu za trud włożony w realizację zadań konkursowych.

opublikowano: 2007-12-19, © Elżbieta Majcher.,