Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Odpady < ?LADEM KOSZY NA ?MIECIE W RESZLU, ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Odpady

?LADEM KOSZY NA ?MIECIE W RESZLU,

ŚLADEM KOSZY NA ŚMIECIE W RESZLU, czyli Ekozespół analizuje, instruuje i apeluje o rozsądek.

„Naucz się być dobrym gospodarzem we własnym domu”

Chilon

Hania, Jola i Ola z koła ekologicznego „Ekozespoły” wpadły na pomysł sprawdzenia stanu reszelskich śmietników, wystawionych pojemników do segregacji odpadów.

I okazało się, że niestety mieszkańcy Reszla nie wrzucają odpadów do właściwych pojemników. Albo zamiast wrzucić do pojemnika stawiają obok. Nie możemy zrozumieć, dlaczego tak się dzieje? Czy to tak trudno wrzucić butelki do pojemnika na szkło a karton na makulaturę?- pyta Hanka.

W pojemnikach na makulaturę i szkło znajdujemy różnego rodzaju śmieci – od tekstyliów do odpadów organicznych. O zgrozo! APELUJEMY O ROZSĄDEK. Te pojemniki mają swoje konkretne przeznaczenie. Nie wrzucajmy do nich nic więcej. Taki mix niczemu dobremu nie służy. Powinniśmy segregować, czyli osobno papier, szkło i plastikowe butelki.

Traktujmy Reszel jak nasz drugi dom. Nauczmy się o niego dbać, nie sztuką jest narzekać na innych, porządki trzeba zacząć od siebie.

opublikowano: 2008-05-07, © Elżbieta Majcher.,

dodaj komentarz

Komentarze

moze nie trudno segregowac smieci, ale po co jeśli przyjezdza śmieciarka i tak wrzuca wszystko do jednego wielkiego śsypu to po co mamy sie meczyć

2008-05-08 00:00:00, czesiu mucha

Jak mamy śmieci segregować? ZUK stawia jedem kontener na plastik na jedną wieś(np.Worpławki) za to pomusimy płacić! Nikt normalny nie będzie biegł z pustą butelką na drugi koniec wsi.Nikt nie będzie też składał tego u siebie aż uzbiera się 50 szt. To jest chore!!!

2008-12-06 11:24:55, Robert Baran

Hanka i Jolka na tropie reszelskich śmieci.
fot. Koło Ekologiczne Ekozespoły
Hanka i Jolka na tropie reszelskich śmieci.