Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < KONKURS PLASTYCZNY "ZAINSPIROWANI CHOPINEM" ⁄

KONKURS PLASTYCZNY "ZAINSPIROWANI CHOPINEM"

Rok 2010 został ogłoszony uchwałą Sejmu RP Rokiem Fryderyka Chopina, bowiem w tym roku mija 200 rocznica urodzin tegoż wielkiego polskiego kompozytora i pianisty. W związku z tym biblioteka Gimnazjum im. Adama Mickiewicza przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Reszlu, zorganizowała konkurs polegający na wykonaniu ilustracji, inspirowanych zarówno życiem, jak i muzyką kompozytora.

Międzyszkolny konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, uczniów gimnazjum i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, miał na celu:

• przybliżenie młodzieży życia i twórczości Fryderyka Chopina;
  • rozbudzenie zainteresowań twórczością kompozytora;
  • rozbudzenie wyobraźni plastycznej;
  • zaproponowanie ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu.

Konkurs odbył się 15.11.2010r. w oddziale dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej. Komisja w składzie:

1. Pani Paulina Radomska- Skierkowska
  2. Pani Barbara Bielska

oceniła prace w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Oceniono prace pod względem: trafności doboru tematu pracy, oryginalności ujęcia tematu, walorów artystycznych (kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania, estetyka).

W kategorii: gimnazjum nagrody za udział udział w konkursie plastycznym ,, Zainspirowani Chopinem” przyznano następującym osobom:

• Iwonie Alicji Samonek z kl. IIIc
  • Justynie Kos z kl. IIIb.

Wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie dziękujemy.

opublikowano: 2010-12-15, © Danuta Ruszczyńska,