Jesteś tu: strona główna < Odpady < Je?li my?lisz 100 lat naprz?d - ucz ludzi ... w Reszlu ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Odpady

Je?li my?lisz 100 lat naprz?d - ucz ludzi ... w Reszlu

„Jeśli myślisz rok naprzód – sadź ryż.
Jeśli myślisz 10 lat naprzód – sadź drzewo.
Jeśli myślisz 100 lat naprzód – ucz ludzi”.

Przysłowie chińskie

W dzisiejszej rzeczywistości w której człowiek staje się jakby zahipnotyzowany w działaniach zmierzających głównie do wzrostu standardu życia, poprzez nieustanne zapewnianie dóbr materialnych, należałoby przytaczać to chińskie przysłowie jak najczęściej. I nie zapominać o tym, że edukacja jest najważniejsza i nigdy nie jest za późno na naukę. Oczywiście mam tutaj na myśli edukację ekologiczną. Z takim też przekonaniem dziewczęta z koła ekologicznego „Ekozespoły” (Ola Niemczak, Jola Pieniak i Hania Domaradzka) przeprowadziły 20 listopada 2007 r. lekcję w jednej z pierwszych klas naszego gimnazjum „Zamiast spalać segreguj” oraz zaprosiły Pana Wojciecha Ogłuszkę, prezesa Zakładu Usług komunalnych w Reszlu do przeprowadzenia zajęć dla uczniów gimnazjum. Zajęcia odbyły się 21 listopada 2007 r. Młodzież miała okazję dowidzieć się o zasadach segregacji odpadów w naszej gminie, o szkodliwości spalania odpadów i konsekwencjach z tym związanych.

„Lekcja bardzo mi się podobała, była taka życiowa. Dowiedziałam się wielu ciekawych i ważnych ” – napisała na koniec jedna z uczennic. Wniosek z tego, że takie lekcje są potrzebne. A gdyby połączyć je jeszcze z praktyką – efekt murowany! I przy tej okazji zachęcamy do zbiórki surowców wtórnych, która trwa nieprzerwanie w reszelskim gimnazjum.

Lekcje były elementem kampanii „STOP samowolnemu spalaniu śmieci”.

Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Reszlu oraz Koło Ekologiczne „Ekozespoły” dziękują Panu Wojciechowi Ogłuszka za pomoc w szerzeniu ekologicznych zachowań wśród naszej młodzieży.

opublikowano: 2007-11-23, © Elżbieta Majcher.,