Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < II miejsce w konkursie geologicznym dla Gimnazjum nr 1 im. A. Mickiewicza w Reszlu ⁄

W dniu 16 maja 2011 r. w siedzibie Oddziału Geologii Morza Państwowego Instytutu Geologicznego w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla laureatów XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego pt.: „Kamienne archiwum Ziemi” – półfinał regionalny dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Konkurs obejmował następujące kategorie i formy prac konkursowych: szkoły podstawowe – prace plastyczne (klasy IV-VI); szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne – pisemne prace teoretyczne na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatora.

W tym konkursie wzięła również udział uczennica Gimnazjum nr 1 w Reszlu – Kasia Chabowska. Jej praca pt.: „O czym mówią skały” zajęła drugie miejsce w półfinale regionalnym. Na konkurs wpłynęło 75 prac z 30 szkół gimnazjalnych wymienionych 3 województw.

Za osiągnięcie tak wspaniałego sukcesu Kasia otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową, którą wręczyła jej Pani Alicja Szarzyńska – Kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Pan Leszek Jurys – dyrektor Oddziału Geologii Morza PIG w Gdańsku, ogłaszając wyniki konkursu w kategorii gimnazjum, w bardzo miły sposób opowiedział wszystkim zebranym o swojej wizycie w Reszlu na otwarciu Reszelskiego Lapidarium Geologicznego. Wspomniał też o tym, że cieszy się z udziału naszej szkoły w konkursie geologicznym, którego był organizatorem.

Okazało się, że to nie były wszystkie miłe chwile, które nas w Gdańsku spotkały.

Bardzo miłą niespodziankę sprawiła naszej szkole Pani Alicja Szarzyńska – Kierownik Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Za udział i wysokie miejsce w konkursie uczniowie naszej szkoły otrzymali dodatkową nagrodę w postaci dofinansowania geologicznych zajęć terenowych (w wysokości 1.000 złotych).

Nagroda ta została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

W imieniu dyrekcji szkoły składam serdeczne gratulacje organizatorom konkursu za wspaniałą imprezę oraz Kasi za jej osiągnięcie.

Kieruję szczególne podziękowania dla Pani Alicji Szarzyńskiej za wspieranie naszych działań edukacyjnych a także dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie za nagrodę finansową dla naszej placówki.

opublikowano: 2011-05-20, © Barbara Maciukiewicz,