Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Go?cie z Kaliningradu ⁄

Go?cie z Kaliningradu

Goście z Kaliningradu

W dniu 5 stycznia 2006 r. gościliśmy w Gimnazjum nr 1 uczniów i nauczycieli ze szkoły muzyczno-baletowej w Kaliningradzie. Uczniowie i nauczyciele reszelskiego Gimnazjum obejrzeli i wysłuchali godzinny koncert rosyjskich uczniów.

Były piękne występy baletowe, był śpiew. Była okazja zapoznać się z folklorem rosyjskim, posłuchać śpiewu i mowy naszych sąsiadów. Podobny koncert obejrzeli i wysłuchali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Sądząc po reakcji uczniów, występ się spodobał.

Występy były możliwe dzięki współpracy Gimnazjum w Reszlu z przedstawicielem Biura Usług Turystycznych. Dziękujemy za tak owocną współpracę i liczymy, że nadal będzie się rozwijać.

Podobny występ grupy baletowej dla mieszkańców Reszla odbył się tuż po otwarciu hali sportowej w Reszlu.

opublikowano: 2006-01-06, © Wacław Konopnicki,