Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Egzamin gimnazjalny 2016 rozpoczęty ⁄

Egzamin gimnazjalny 2016 rozpoczęty

Dziś uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. 18 kwietnia 2016 r. odbył się egzamin z części humanistycznej.

O godzinie 9:00 uczniowie przystąpili do testu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie napisali test z języka polskiego. Z egzaminu z tej części zwolnione zostały laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego – Natalia Rzepka z klasy III a oraz Dominika Stachowska z klasy III c.

We wtorek 19 kwietnia 2016r. uczniowie będą zmagać się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Z zakresu przedmiotów przyrodniczych do egzaminu nie podejdzie laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki i jednocześnie finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii – Bartłomiej Szczepaniak z klasy III b. Następnym wyzwaniem tego dnia będzie egzamin z matematyki.

Z kolei w środę 20 kwietnia młodzież sprawdzi swoją wiedzę z języka obcego nowożytnego. Dwie uczennice będą pisały testy z języka niemieckiego, pozostali gimnazjaliści wybrali język angielski – na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tego dnia z egzaminu jest zwolniona Anna Rozenberg - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. Jak co roku, wszystkie zestawy zadań egzaminacyjnych będą dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Życzmy uczniom jak najwyższych wyników. Poznamy je 17 czerwca.

opublikowano: 2016-04-19, © Agnieszka Żyła,