Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Egzamin gimnazjalny 2015 ⁄

Egzamin gimnazjalny 2015

59 uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu przystąpiło w roku szkolnym 2014/2015 do egzaminu sprawdzającego wiedzę z trzech bloków przedmiotowych.

20 kwietnia trzecioklasiści wzięli udział w pielgrzymce do Świętej Lipki w intencji pomyślnego zdania egzaminów, zorganizowanej przez pana dyrektora Edwarda Szmula, nauczycielkę religii, p. Iwonę Michalską oraz wychowawczynie klas trzecich - p. Elżbietę Ziółek, p. Dorotę Stasiewicz oraz p. Iwonę Krupowicz.

We wtorek 21 kwietnia 2015r. odbył się egzamin z części humanistycznej.

O godzinie 9:00 uczniowie przystąpili do testu z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Z tej części egzaminu zwolniony był Piotr Makarewicz z klasy III a, który uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii. Następnie gimnazjaliści napisali testy z języka polskiego, z pisania których zwolnieni byli laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego: Aleksandra Jesionowska z klasy III b, Karolina Michalak z klasy III c, Zuzanna Migus z klasy III c, Łukasz Matejko z klasy III b, Weronika Ogłuszka z klasy III c oraz Małgorzata Pieniak z klasy III c.

W środę 22 kwietnia 2015r. uczniowie zmagali się z częścią matematyczno – przyrodniczą. Z zakresu przedmiotów przyrodniczych egzamin rozpoczął się o godz. 9:00. Małgorzata Pieniak – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz Łukasz Matejko – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki byli z tej części egzaminu zwolnieni. Następnym wyzwaniem tego dnia był egzamin z matematyki, którego nie pisała Małgosia Pieniak, gdyż uzyskała tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki. Z kolei w czwartek 23 kwietnia 2014r. nasza młodzież sprawdzała swoją wiedzę z języka angielskiego – na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Opinie uczniów na temat stopnia trudności poszczególnych testów były zróżnicowane. Wszystkie zestawy zadań, jak co roku, są dostępne na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Wyniki tegorocznego egzaminu poznamy 19 czerwca.

opublikowano: 2015-04-24, © Agnieszka Żyła,