Jesteś tu: strona główna < Młodzież otwarta na kulturę < Dzień jak ogród zaczarowany… ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Młodzież otwarta na kulturę

Dzień jak ogród zaczarowany…

Rozpoczął się nowy rok szkolny a wraz z nim druga część projektu „ Młodzież otwarta na kulturę”

Jak co roku w naszym gimnazjum przygotowywaliśmy obchody Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowaniem części artystycznej uroczystej akademii zajęła się grupa uczniów – uczestników projektu.

Ułożyliśmy scenariusz montażu słowno – muzycznego pt. „Zaczarowany ogród”.

Program składał się z utworów znanych i mniej znanych poetów.

Goście usłyszeli je w wykonaniu Magdy Subocz, Karoliny Wysockiej, Katarzyny Iwańskiej, Natalii Luchowskiej, Marcina Małysza, Anety Chodań, Aleksandry Pyrczak, Ilony Pierożek, Emiliana Siwińskiego, Alicji Osieckiej, Aleksandry Szumko, Mateusza Kaczmarczyka, Magdaleny Badzińskiej, Katarzyny Grzyb.

Oprawę muzyczną przygotowali: Karol Dejnak, Joanna Zając, Agata Rudzińska, Mateusz Kaczmarczyk i absolwent naszego gimnazjum Kacper Szewczyk.

Intensywne próby trwały dwa tygodnie, ale opłacało się.

Występ „Młodzieży otwartej na kulturę” został ciepło przyjęty przez publiczność zgromadzoną w hali sportowej, gdzie odbywała się akademia.

Opracowały M. Gajo, A. Szewczyk, E. Ziółek

opublikowano: 2009-10-19, © Małgorzata Gajo,