Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < Drużyna Gimnazjum nr 1 w Reszlu na I miejscu ⁄

Drużyna Gimnazjum nr 1 w Reszlu na I miejscu

W piątek 27 maja 2011 roku już po raz dwunasty odbył się Powiatowy Konkurs Ekologiczny w Gimnazjum Gminnym w Karolewie, które jest jego organizatorem.

W tym konkursie nasi uczniowie startują od lat odnosząc sukcesy. W 2011 roku drużyna w składzie: Kasia Grzyb z IIIc, Kasia Chabowska z IIId oraz Michał Ślizak z IId zdobyła I miejsce (ex aequo z drużyną z Korsz). W konkursie brali udział także uczniowie z Garbna i Karolewa.

W pierwszym etapie konkursu wszyscy uczestnicy pisali test wiedzowy składający się z 30 pytań. Punkty uzyskane przez poszczególnych członków drużyny były sumowane jako jej dorobek punktowy. W części ustnej konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień związanych z ekologią (np. efekt cieplarniany, gospodarka odpadami itp.), wiedzą na temat wybranych parków narodowych Polski. W tym roku komisja konkursowa szczególny nacisk położyła na umiejętność rozpoznawania określonych gatunków roślin i zwierząt. Odpowiadając na to pytanie uczniowie musieli wykazać się także wiedzą na temat systematyki, charakterystycznych cech gatunku i form ochrony. Na pytania w części ustnej odpowiadał przedstawiciel drużyny. Jego wypowiedź mogła być uzupełniana przez pozostałych członków zespołu.

Mimo dużej trudności pytań i ogromnym zakresem tematycznym konkursu uczniowie doskonale poradzili sobie z podaniem prawidłowych i wyczerpujących odpowiedzi, co świadczy o wysokim poziomie tego konkursu.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów dyplomy i nagrody a ich opiekunowie podziękowania za przygotowanie swych podopiecznych. Konkurs przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze, za co należą się podziękowania gospodarzom Gimnazjum w Karolewie, organizatorom i członkom komisji konkursowej.

Składam serdeczne gratulacje dla członków zespołu z naszego gimnazjum

opublikowano: 2011-05-31, © Barbara Maciukiewicz,