Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < „Odkrywamy czystą Polskę” w reszelskim gimnazjum ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Informacje i wydarzenia

„Odkrywamy czystą Polskę” w reszelskim gimnazjum

„Odkrywamy czystą Polskę” to hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata – Polska”, która organizowana była w naszym kraju po raz 20-ty!

Gimnazjum nr 1 w Reszlu przyłączyło się również do tej akcji. 24 września 2013 r. Uczniowie wszystkich klas gimnazjum wraz z opiekunami wyruszyli w teren, by oczyścić nasze miasto ze śmieci wyrzucanych przez ludzi nieroztropnych i bez wyobraźni. Nie sądziliśmy, że ilość odpadów, które zbierzemy będzie tak duża (tylko w jednym miejscu, dawnego skupu zboża przy ulicy Warmińskiej, klasa III b zebrała 25 worków śmieci !!!).

Mimo, że w wielu miejscach naszego miasta znajdują się śmietniki, pojemniki na szkło, plastik, papier to nadal dla wielu osób to ogromnie duży wysiłek, by wyrzucić butelkę, puszkę czy papierek do właściwego pojemnika.

Każdego roku w naszym gimnazjum kładzie się duży nacisk na „edukację odpadową” a mimo to nadal dużo śmieci zalega w różnych miejscach naszego miasta. Dlaczego tak się dzieje? Nieustannie szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytanie. Pewnych nawyków uczymy się w domach. To rodzice jako pierwsi powinni zwrócić uwagę młodego pokolenia na czystość w domu, w środowisku. W domach kształtujemy nawyki sprzątania po sobie wszędzie, gdzie się pojawimy: w domu, w szkole, na ulicy, na wycieczce w parku czy w lesie.

Rodzice wspierajcie zatem szkoły w systematycznej pracy nad kształtowaniem właściwych postaw proekologicznych wśród naszej „latorośli”. Dziękujemy służbom odpowiedzialnym za zbiórkę worków pozostawionych w miejscach ,gdzie sprzątaliśmy. Większość została zebrana, kilka zostało jeszcze przy drodze na łące za parkiem.

Dziękujemy uczniom gimnazjum, którzy z zaangażowaniem a niektórzy z dużym poświęceniem zbierali śmieci.

W imieniu organizatorów
Elżbieta Majcher

opublikowano: 2013-09-29, © Elżbieta Majcher.,

dodaj komentarz

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. Elżbieta Majcher.
fot. Elżbieta Majcher.
fot. Elżbieta Majcher.
fot. Elżbieta Majcher.
fot. Elżbieta Majcher.