Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < „Nie było miejsca dla Ciebie” – jasełka w gimnazjum ⁄

„Nie było miejsca dla Ciebie” – jasełka w gimnazjum

Tradycją Gimnazjum nr 1 w Reszlu są coroczne jasełka, przygotowywane przez uczniów przy wsparciu nauczycieli. W tym roku młodzież przygotowała akademię, pt.: „Nie było miejsca dla Ciebie”. Opiekę merytoryczną nad całością sprawowały panie Iwona Michalska i Joanna Uglarenko, oprawą muzyczną zajęła się pani Anna Szewczyk.

19 grudnia 2014r. o godzinie 10.00 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, dzięki zdolnym aktorom i wokalistom zostali wprowadzeni w piękny, świąteczny nastrój. Po raz kolejny oglądający przeżywali historię Marii i Józefa, szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach postanowili przenocować w stajence.

Akademia przypomniała wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, żądzy pieniądza, nieczułości, braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego, potrzebującego człowieka - to wartości, które liczą się w życiu, nie tylko w święta. Na zakończenie spotkania, zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bezpiecznej przerwy świątecznej, życzył wszystkim pan dyrektor Edward Szmul.

Następnie w świątecznych nastrojach uczniowie rozeszli się do sal, w których odbyły się spotkania wigilijne.

opublikowano: 2014-12-21, © Organizatorzy,