Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < „Mizerna cicha, stajenka licha” ⁄

„Mizerna cicha, stajenka licha”

Tradycyjnie, ostatni dzień nauki przed świętami w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Po dwóch pierwszych lekcjach, uczniowie wraz z nauczycielami udali się na halę, aby obejrzeć przedstawienie o narodzeniu Jezusa.

Uczniowie naszej szkoły pragnęli nam przypomnieć, „jak to przed laty Bóg się narodził w ubogim i lichym żłobie.<.....>Na świat przyszedł w osobie Dzieciny,<......>by zmazać wszystkie ludzkie przewiny i w serca wlać łask krynicę.” Dziękujemy wszystkim wykonawcom z kl. IA, IC, IIB, IIC, IIIA, IIID.

Po występie, uczniowie udali się do klas ze swoimi wychowawcami, aby świętować w nieco węższym gronie , podzielić się wspólnie opłatkiem i zasiąść przy pięknie ustrojonym, pełnym pysznych wigilijnych potraw stole.

Myślę, że ten dzień pomógł nam w odważnym przyjęciu Jezusa do siebie – na dziś, na jutro,....na cały Nowy Rok.

opublikowano: 2011-01-03, © Iwona Michalska,