Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < „Lasy to życie – chrońmy je” - sprzątanie świata 2011 w reszelskim gimnazjum ⁄

„Lasy to życie – chrońmy je” - sprzątanie świata 2011 w reszelskim gimnazjum

16 września 2011 r. po raz kolejny uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami wyruszyli w teren, by pozbierać śmieci, które zalegają w różnych miejscach naszego miasta i nie są najlepszą jego wizytówką.

Uczniowie klas drugich i trzecich sprzątali rejony na terenie Reszla. Natomiast klasy pierwsze wyruszyły poza naszą miejscowość sprzątać pobliskie lasy. Uczniowie klasy I b sprzątali las w Św. Lipce i mieli jednocześnie okazję podziwiać tam dęby, które są pomnikami przyrody.

Pozostałe dwie klasy pierwsze sprzątały teren w Nadleśnictwie Grzybowo, w pobliżu ścieżki dydaktycznej „Tajemnice lasu”. Uczniowie mieli także okazję poznać walory przyrodnicze tej trasy. Pracując z kartami pracy mierzyli obwód drzew, rozpoznawali drzewa i inne rośliny. Na koniec uczniowie posilili się pieczonymi kiełbaskami przy ognisku.

Sprzątamy systematycznie co rok i chociaż daje się zauważyć, że śmieci jest mniej to jednak i tak ich ilość jest przerażająca, szczególnie w niektórych miejscach naszego miasta. Rekordy w zbiórce śmieci bije od kilku lat teren dawnych torów kolejowych.

Podsumowując akcję zastanawiamy się, czy naprawdę swoich śmieci nie możemy zabrać do domu?

opublikowano: 2011-09-23, © Elżbieta Majcher.,