Gimnazjum Nr 1
im. Adama Mickiewicza
w Reszlu

Jesteś tu: strona główna < Informacje i wydarzenia < „Balladyna” w Kętrzynie ⁄

Gimnazjum w Reszlu - Informacje i wydarzenia

„Balladyna” w Kętrzynie

8 maja 2013 r. grupa uczniów reszelskiego gimnazjum miała okazję obejrzeć spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt.: „Balladyna” na podstawie tragedii Juliusz Słowackiego.

Dramat jest opowieścią o żądzy władzy, o moralności, a raczej jej braku oraz o sprawiedliwości. W folderze reklamowym przeczytaliśmy, że „Balladyna była dziewczyną, która chciała być szczęśliwa”. To prawda. Niestety zapomniała o tym, że szczęścia nie można osiągnąć kosztem innych. Za okrucieństwa, których się dopuściła została słusznie ukarana.

Narodowy Teatr Edukacji postanowił w tym sezonie przypomnieć wielkie dzieło Słowackiego i ważną prawdę w nim zawartą. Młody człowiek, do którego adresowany jest spektakl powinien zdawać sobie sprawę, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Tragiczne losy bohaterki wszyscy powinni potraktować jako przestrogę.

Przedstawienie bardzo podobało się młodym odbiorcom. Oprócz przesłania, uwagę zwróciła również scenografia, która raz zmieniała się w chatę wdowy, innym razem w zamek Kirkora. Duże wrażenie zrobiło ciekawe oświetlenie.

Warto było obejrzeć ten spektakl.

opublikowano: 2013-05-14, © Agnieszka Żyła,

dodaj komentarz

ostatnie artykuły z tego działu:

fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła
fot. Agnieszka Żyła